Kısa Ceket 

Kalçanın hemen üzerinde sonlanan ve bel bölgesini daha ince ve ideal bir siluette gösteren kısa ceket modelleri hem havalı hem iddialı görünmek için birebir. Kadın giyimin en şık parçalarından biri olan kısa kesimli ceketlerin kullanımı ise oldukça pratik. Özel günlerin ve şık davetlerin yanı sıra günlük giyime hoş bir dokunuşta bulunmak isteyenlerin de ilk tercihlerinden olan kısa ceket modelleri ile herkesin beğenisini kazanacağınız garanti. Siz de farklı tarzların buluşma noktası olan ceketlerde favori renklerinizi belirleyebilir, cep ve düğme gibi detaylarla özgün seçimlerinizi ifade edebilirsiniz.

Kısa Ceket Modelleri

Kısa ceketlerin kol kesimleri veya gövdedeki duruşları üzerinden kategorize edilmesi mümkündür. Bel çevresinde sonlanan bu parçaların dirsekte veya bilekte sonlanan farklı kol kesimlerini görebilirsiniz. Böylece hem konfor anlayışınıza hem üst giyim parçanıza hem de mevsime göre seçim yapabilirsiniz. Kol kesimi dirsekte sonlanan modeller sayesinde bileklik ve saat gibi farklı aksesuarları da öne çıkarabilirsiniz.

Kısa ceket modellerinde seçimlerinizi basitleştirmenizi sağlayacak bir diğer unsur da elbette kumaş dokusu ve renkleri olacaktır. Kumaşların klasik ceket yapısına uygun, ideal kalınlıkta ve astar gibi ek katmanlara sahip olması beklenir. Böylece kırışma veya katlanma gibi sorunlar olmaksızın ceketin kullanımına devam edilebilir. Günümüzde modanın çok çeşitli bir boyut kazanması ise ceketler kullanılan kumaşların bir hayli farklılaşmasını sağlamakta ve hem keten gibi ince kumaşlar hem gabardin gibi sert duruşlu kumaşlar görülebilmektedir. Seçimlerinizi mevsim koşullarına ya da sevdiğiniz doku hissine göre yapabilir, tüm kumaşlarda birbirinden zengin renk tonlarını değerlendirebilirsiniz.

Kısa Ceket Kombinleri

Tercih ettiğiniz kısa ceket modelli hangi tarzda ve kesimde olursa olsun oldukça hızlı ve pratik kombinler yapabilir, her durumda son derece şık ve çekici görünebilirsiniz. Pantolon ile aynı veya uyumlu renkte herhangi bir kısa kesim ceketle güne hazır hissedebilir, gideceğiniz mekana göre ayakkabılarınızı belirleyerek ortama uygun kombinler oluşturabilirsiniz. Ayrıca gömlek ya da bluz modelleriyle de ceketin tarzını yönlendirebilir, şal gibi aksesuarlar kullanarak ceketin daha da dikkat çekici görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sade ve modern şıklığın anahtarı olan kısa ceket modelleriyle siz de farkınızı gösterebilir, estetik görünmenin en kolay halini bu parçalarla keşfedebilirsiniz.